Demokratická strana, jej koniec a ospravedlnenie autora

Autor: Ľuboš Konečný | 22.12.2005 o 22:27 | Karma článku: 6,91 | Prečítané:  2070x

 Účinkovanie Demokratickej strany (DS) na slovenskej politickej scéne sa chýli ku koncu. Nech si hovorí kto chce, čo chce, je to tak. Rozprávky o pokračovaní v rámci novotvaru SDKÚ-DS sú len zastieraním tejto skutočnosti.

DS má za sebou úctyhodnú históriu. Opisovať ju celú by bolo zbytočné. Každý ju pozná. Azda by som len pripomenul statočný boj jej predstaviteľov proti totalite každého druhu,  či boj za slušný štát pre slušných občanov.

No tak ako bol krásny jej život, je teraz tak nechutný jej koniec.

Pred pár dňami sa o ňom rozhodlo na kongrese onej strany. Delegáti sa rozhodli zlúčiť ju s SDKÚ. Na tom by ešte nebolo nič nekorektné. Hlasovanie bolo legitímne.

Čo však v poriadku nebolo, bolo hlasovanie niektorých delegátov. Mám na mysli jedného konkrétneho. Tento delegát bol na kongrese DS zúčastnený ako zástupca Občiansko-demokratickej mládeže. Hlasoval za.

Ani to by však nemohlo byť označené za nechutné, či podvodné. To čo z tohto jeho hlasovania robí vec nie korektnú je (ne)konzistentnosť názorov tohto delegáta, a taktiež (ne)oprávnenosť jeho hlasovania.

Keď som sa s týmto človekom rozprával pred temer dvoma mesiacmi, hovoril o DS ako o strane, ktorá je na našej politickej scéne nevyhnutná, ktorá má nielen svoju úspešnú minulosť ale i budúcnosť. Keď to hovoril, vyzeral tak, akoby veril tomu čo hovorí. A ja som mu veril, že vraví to, čo si myslí. Nebolo to tak. Nevadí.

Druhý moment, kvôli ktorému považujem spomínané hlasovanie delegáta ODM za nekorektné, je oprávnenosť jeho hlasovania.

Tento delegát nebol len obyčajným delegátom DS na kongrese. On tam nebol za seba, ale za niekoho. Bol tam za ODM. A preto nemal hlasovať za seba, ale za ODM. Kameňom úrazu celej veci je však to, že republiková rada ODM (RR ODM) o tejto veci nerozhodla. Nerozhodla o tom, ako má jej zástupca hlasovať. Prečo? Neviem. Možno za tým bola neochota rozprávať sa, možno snaha niečo získať, možno ľahostajnosť a snáď i nevedomosť. Nevedomosť toho faktu, že spomínaná RR ODM bola poslednou v tomto roku. Bola teda poslednou možnosťou dohodnúť sa na tom, aký postoj v tejto záležitosti zaujme ODM. No vadí mi ten fakt, že človek poverený zastupovaním ODM na kongrese DS odišiel z tejto RR bez toho, aby sa delegátov RR spýtal ako má hlasovať. Čo už.

Je smutné, že strana ako DS musí zo sveta odísť takýmto spôsobom. Je smutné, že delegáti na RR ODM neboli dôraznejší a nežiadali hlasovanie o postoji ODM. Ale taký je život.

Tento článok chcem zakončiť ospravedlnením. Ospravedlnením sa za seba, ako člena ODM. Ako člena organizácie, ktorej zástupca poslal DS do zabudnutia.

A teda, Vy voliči, sympatizanti, členovia DS, prepáčte.

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Čo všetko dokáže za týždeň Andrej Danko (píše Samo Marec)

Parlament je ako Fekišovce, len horší.

Píše Martin Kugla

Matovič hrá užitočného idiota oligarchiátu

Namiesto boja proti mafii Matovič máva ideologickou zástavou.


Už ste čítali?